Wczytuję dane...
Wysyłka od: 16.00 PLN

 

 

Limitowane 200 szt. każdego wydania 

 

SPG DYSTRYKT – pierwszy studyjny solowy album Nullo, współzałożyciela zespołu Trzeci Wymiar. Wydawnictwo ukazało się 15 grudnia 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Labirynt Records. Cały nakład rozszedł się w szybkim tempie, a album nigdy nie był dotłaczany. Materiał wyprodukowali Donatan, DJ Creon, Nullo, Defekt Muzgó, DJ Kut-O, Szur, Tyran, L.A. (White House), Maciej Kozak, Nietoperz oraz Wojciech Hunek. Gościnnie w nagraniach wzięli udział: Pork, Szad, Defekt Muzgó, Massey, Carbonville oraz 11 raperów związanych z SPG: Klif, Hary, K-Fka, Emate, Kaes, Maro, Martin, Arkanoid, Szachu, Hany, FaF.
Płyta utrzymana jest w konwencji klasycznego, brudnego rapu, do którego 3W zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy. Poza czystym hip-hopowym brzmieniem na albumie pojawiają się także ciężkie gitarowe riffy oraz elementy reggae.
Akcja całej płyty dzieje się na wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra. Tematyka płyty podana jest w sposób uniwersalny, więc każdy jest w stanie odnaleźć tam także część swojego dystryktu.

Kaseta "SPG Dystrykt" to zestaw 15 utworów + nigdzie niepublikowany bonus track.

 

TRACKLISTA:

STRONA A

1. Wzór - Prolog

2. Skreślili Nas

3. GPS

4. To Nasza Kultura (feat. Defekt Muzgó)

5. Epitafium (feat. Maciej Kozak)

6. Słowa Są Zbędne

7. Nostalgia (feat. Arkanoid)

8. Basketball 2 (feat. Massey)

9. Fuck Propaganda

STRONA B

10. 10 Minut Bragga

11. Od Nałogu Do Nałogu (feat. Pork, Szad)

12. 12 Rapostołów (feat. Arkanoid, Emate, Faf, Hany, Hary, K-Fka, Kaes, Klif, Maro, Martin, Szachu)

13. Chyba Ją Znałem (Pełna wersja)

14. Nie Mogę Tak Żyć

15. Wynik - Epilog

Zaginiony numer:

16. Vis-A-Vis

 

"Zabójca Królowej" to drugie po "SPG Dystrykt" oficjalne solo Nullizmatyka.
Głównym producentem odpowiedzialnym za warstwę muzyczną krążka jest Tyran. Brzmienie i klimat płyty utrzymany jest w stylistyce klasycznego hip hopu lat 90.
W wielu numerach na płycie pojawia się żywy bas, który wyszedł spod ręki Rafała Boryckiego (Lao Che).

Miksem i masteringiem całego albumu zajął się Eprom.

„Zabójca Królowej" to emocjonalna podróż przez życie rapera. Liryka bogato okraszona metaforami, przeplata się z wyrazistym przekazem, co czyni teksty Nullizmatyka na tyle uniwersalne, że każdy słuchacz jest w stanie odnaleźć w nich sporą cząstkę siebie. Oczywiście na albumie nie zabraknie chropowatego stylu, wyszukanych rymów, techniki, unikatowego flow na samplowanych bitach oraz mocnej braggi, czyli tego do czego Nullizmatyk zdążył nas już przyzwyczaić w swojej twórczości.

Pierwotnie album „ZK” nosił nazwę „Zabójcza Królowa” i był praktycznie w całości stworzony na samplach zespołu Queen. Niestety Królowa nie wyraziła zgody na prawa autorskie do sampli użytych przez Tyrana i Nullizmatyka. Wynikiem czego prawie cały album został wyprodukowany po raz drugi, a sample Queen zostały zastąpione innymi.

Album „Zabójca Królowej” już 16 grudnia 2022 zagości w całej swojej okazałości na Waszych głośnikach. A "Zabójcza Królowa" zamknięta w samotności w swej Komnacie będzie oczekiwać lepszych dla niej czasów. Być może nigdy nie ujrzy światła dziennego.

TRACKLISTA:

STRONA A

1. Zabrałem Ci oddech

2. Wdech.. Wydech.. Wdech..

3. Czwarty Raz

4. dePRESJA

5. Ćma

6. Lecę balonem

7. Jesteś we mnie wiarą

8. Kołysanka

STRONA B

9. Drwal z Waldenburga

10. Ostatnia wieczerza

11. Czemu taki Pan Zły?

12. Rap U!

13. Czy warto było..

14. 05.05.2002

15. Sky Is The Limit